RSS
niedziela, 15 czerwca 2014

Nie pojmuję. Jak można prowadzić negocjacje czy inne ważne rozmowy w knajpie? Zadufanie? Głupota? W każdym razie całkowita strata zwykłej czujności.

Naiwnością wielką byłoby myśleć, że takie rozmowy są prowadzone tylko w Polsce i tylko przez członków tego rządu. Tak się dzieje zawsze i wszędzie. Ale tak bezmyślnie dać się złapać?

Przecież każdy człowiek, gdy pojawia się problem w życiu, szuka dojścia, znajomości czy sposobu załatwienia go. Więc nie kreujmy się na świętych w swoim oburzeniu.

Za sprawą tych taśm, widziałam wczoraj po raz pierwszy w tv, szeroko, szczerze uśmiechniętego p.Błaszczaka.

Będzie się działo. Oj, będzie! Ale ktoś przecież od dłuższego już czasu pracował na to. Ciekawe, że dopiero teraz, po tym dziwnym posiedzeniu sejmu opublikowano te rewelacje.

Głupotą byłoby sądzić, że następni politycy, którzy będą rządzić, nie będą uciekać się do różnych dziwnych rozmów i manipulacji. Jeżeli będzie to dzisiejsza opozycja, to mam nadzieję, że poprzez ich butę, zarozumialstwo i radykalizm, społeczeństwo dosyć szybko przejrzy na oczy.

Społeczeństwu przydałoby się trochę zdrowego obiektywizmu, a nie stawiania na piedestale przedstawicieli jednej opcji politycznej i totalne deptanie drugiej.

A politykom? Co im by się przydało?

http://fotozrzut.pl/zdjecia/2612ec6fc0.gif


05:27, prinzipiella
Link Komentarze (2) »
niedziela, 08 czerwca 2014

Tekst i zdjęcie ze strony: wiadomości. onet.pl

 

 
 
25 minut temu

Kaczyński: potężne siły dążą do tego, żeby Polska nie była tym, czym mogłaby być

- Bar­dzo po­tęż­ne siły dążą do tego, żeby Pol­ska nie była tym, czym mo­gła­by być. Trze­ba się temu prze­ciw­sta­wić - ape­lu­je w roz­mo­wie z ser­wi­sem wPolityce.​pl Ja­ro­sław Ka­czyń­ski. Pre­zes PiS pod­kre­śla, że dla re­la­cji mię­dzy Niem­ca­mi a Rosją silne pań­stwo, które w Pol­sce po­wsta­nie, za­wsze bę­dzie pro­ble­mem. - Trze­ba czy­nić wszyst­ko, by Pol­ska była tym, czym jest dziś Tur­cja. O niej mówi się, że to po­waż­ne pań­stwo. Ten ro­dzaj wiel­ko­ści jest do zdo­by­cia. To wy­ma­ga naj­pierw zmia­ny wła­dzy, a potem prze­bu­do­wy pol­skich elit. I to we wszyst­kich dzie­dzi­nach - do­da­je. - Je­stem zszo­ko­wa­ny po­rów­na­niem do Tur­cji - sko­men­to­wał te słowa prof. To­masz Na­łęcz.

Jarosław Kaczyński

O rety, rety! (to mój komentarz)


13:19, prinzipiella
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 19 maja 2014

Agresywność i chamstwo rozpanoszone w mediach sprawia, że już niewiele audycji oglądam.

Jedną z tych,  dla których z przyjemnością znajduję czas jest Drugie Śniadanie Mistrzów.

http://fotozrzut.pl/zdjecia/c8ed94b31d.jpg


07:25, prinzipiella
Link Komentarze (1) »
niedziela, 18 maja 2014

 Albo mam mniejsza odporność na ludzi, albo oni coraz mocniej przeginają. Coraz więcej programów w tv, w których biorą udział politycy, to czysto jarmarczne  zachowania. Żenada.

Teraz, krótko przed wyborami politycy posuwają się do niesamowitych chwytów, aby tylko zaistnieć w miarę głośno, żeby zdobyć jak najwięcej zwolenników.

Mimo, że prezes od paru już lat posługuje się katastrofą smoleńską przy każdej możliwej i niemożliwej, lecz dla siebie wygodnej sytuacji, zdołał mnie jeszcze "zaskoczyć". Jakiż trzeba mieć tupet by ogłosić, że prezes przerywa kampanię wyborczą i udaje się na wały w rejony zagrożone powodzią. Na wały? Czyżby swoją osobą chciał powstrzymać wielką wodę? Tak, tak psze państwa: dno, muł i wodorosty!

Media nasze oczywiście podgrzewają atmosferę ile tylko się da. Też nie zawsze bacząc czy etycznie.

A w narodzie szumi. Wszyscy znają się prawie na wszystkim, a na polityce to już na pewno.

Boli mnie, że tak głośno i z zacietrzewieniem gardłować umiemy i chętnie to czynimy, a problemów na własnym, prywatnym podwórku nie umiemy posprzątać. Ba! Często nawet nie widzimy. Przecież my wszystko robimy dobrze. My chcemy! My żądamy!

Nie umiemy dbać o wspólne dobro, dobro naszego kraju. Poczynając od małych, codziennych spraw w rodzaju gówien psich na trawnikach i chodnikach aż po realną ocenę możliwości i zdolności naszego społeczeństwa do rozwoju i polepszenia bytu.

Może i jestem dziwna, ale uważam, że dawno już nikt nie miał tak ciężko i tylu kłód pod nogami, ile rządząca PO.

Pewnie, że mimo zniechęcenia pójdę głosować. Ja jestem człowiekiem starej szkoły i odpowiedzialność pojmuje bardzo dosłownie.

I mimo wszystko myślę sobie: będzie dobrze!

http://fotozrzut.pl/zdjecia/8537f5a07b.jpg

18:12, prinzipiella
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 lutego 2014

 Pozwolę sobie zamieścić link do wypowiedzi Władysława Frasyniuka na temat rocznicy okrągłego stołu. W tym wypadku zgadzam się całkowicie z Jego słowami.

To już 25 lat minęło.

 

http://www.tvn24.pl/chlopcy-pluja-na-jedyna-rzecz-z-ktorej-polska-jest-podziwiana-frasyniuk-o-okraglym-stole,395973,s.html

http://imageshack.com/a/img801/8180/6x1.gif

 

 

 

 10:48, prinzipiella
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6